Mogen wij u opnemen in ons bestand? Meld je hier aan.

Aanmelden voor

Platform Logistieke Transport en Emissie Data PLTED

Aanmelden voor

Platform Logistieke Transport en Emissie Data PLTED

Doel van het project:
In 2021 heeft het CBS in opdracht van het Ministerie I&W in samenwerking met de Topsector Logistiek een eerste versie van het platform VESDI (Vehicle Emission Shipment Data Interface) ontwikkeld. Hierin zijn gegevens opgenomen over de ritten en zendingen van vervoerders over de weg, de bedrijfsvoertuigen, bedrijven in Nederland en locaties. Het doel is om opdrachtgevers meer inzicht te geven in emissies van bepaalde typen transport in de specifieke context.

Inhoud van het project:

Dit rapport biedteen eerste versie van het platform VESDI (Vehicle Emission Shipment Data Interface) ontwikkeld. Hierin zijn gegevens opgenomen over de ritten en zendingen van vervoerders over de weg, de bedrijfsvoertuigen, bedrijven in Nederland en locaties. Door middel van het sleutelbestand kunnen één of meer themabestanden gecombineerd worden en kunnen analysebestanden op maat worden samengesteld om te voldoen aan de informatiebehoeften van de opdrachtgevers.

Resultaat van het project:


De resultaten van het project worden vormgegeven als eerste versie van een platform, dat wel nog verdere uitwerking behoeft om functioneel te blijven. Meer informatie is te vinden via deze link.

Doelgroep van het project:

De doelgroep van dit platform is de logistieke opdrachtgevers die een informatiebehoefte hebben op het gebied van ritten en zendingen van vervoerders over de weg, de bedrijfsvoertuigen, bedrijven in Nederland en locaties.